Zmiany, zmiany, zmiany

Sri Lanka

Kochani, ostatnie miesiące u nas były bardzo pracowite. Pracujemy przez internet i Gosia jeszcze dalej w tajskiej szkole. W natłoku zajęć musieliśmy z czegoś zrezygnować i padło na bloga. Dużo osób do nas pisze z pytaniami o Tajlandię, Koh Phangan, czy o powód braku nowych wpisów. Bardzo dziękujemy za wszystkie wiadomości a poniżej wyjaśniamy, co dalej.

Jeśli śledzicie blogi o Tajlandii, to na pewno wiecie, że wprowadzono ostatnio bardzo dużo ograniczeń do prawa wizowego. Będzie trudniej zostać w Tajlandii na tzw. visa-run (czyli opuszczanie kraju co 90 dni i powrót na nowej wizie turystycznej), czy o pracę na czarno. Okazało się, że jeśli chodzi o przedłużenie Gosi wizy to nie ma z tym jakoś bardzo dużo roboty, ale żeby przedłużyć moją wizę edukacyjną, musiałbym przechodzić cały proces od nowa. Proces dość męczący (nowy semestr w szkole, wyjazd z kraju itp.) a co ważniejsze, bardzo drogi. Przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że czas opuścić Tajlandię i ruszyć dalej.

Szukaliśmy tanich połączeń, czytaliśmy o wizach i w końcu wybór padł na … turururu … Sri Lankę! W październiku przenosimy się tam na 90 dni. Na blogu będziemy opisywać na bieżąco, jak wygląda życie, co warto zobaczyć i na co uważać.

Cyfrowy nomada. Od prawie 4 lat pracuje zdalnie, z czego ponad połowę tego czasu spędził w podróży. Prowadzi software house Code Apps. Programista PHP współpracujący z wieloma firmami. Miłośnik Azji i ostrego jedzenia.