Wielki Budda na Koh Samui

Tajlandia

Przeglądając i porządkując zdjęcia przypomniałam sobie pierwszą atrakcję turystyczną, jaką zobaczyliśmy na wyspie Koh Samui (sąsiadka Koh Phangan). I to zanim jeszcze wysiedliśmy z promu. Może stąd ten sentyment i chęć stworzenia oddzielnego wpisu na temat atrakcji na Koh Samui.

Big Buddha Temple ciężko nie zauważyć. Trudno się dziwić, bo ten 12 metrowy posąg widoczny jest ze sporej odległości. Jeszcze lepiej prezentuje się podczas lądowania samolotem – na pewno nie da się go przeoczyć. Dla miejscowych znany jest jako Wat Phra Yai i znajduje się w północno – wchodniej części wyspy Koh Samui. Dla nas to po prostu Big Budda. Trudno zapamiętać wszystkie nazwy buddyjskich świątyń, bo jest ich naprawdę bardzo dużo. I chyba wszystkie zaczynają się słowem „Wat” – tak to zdecydowanie ułatwia sprawę w nauce.

Blisko świątyni znajduje się mały bazarek, na którym można kupić pamiątki. Niedaleko jest również plaża, nazwana na cześć posągu, Big Buddha Beach. Wstęp do świątyni jest bezpłatny (jak do większości buddyjskich świątyń), ale darowizny są mile widziane. Wymagany jest odpowiedni strój, najlepiej bez odkrytych ramion i nóg. Kostiumy kąpielowe są zakazane. Świątynię na pewno warto zobaczyć, ale nie traktowałabym jej jako głównego punktu programu podczas zwiedzania wyspy. Poniżej kilka zdjęć ze świątyni Big Buddy i okolic, sami oceńcie.

IMG_1262

IMG_1281

IMG_1274

IMG_1289

IMG_1249

IMG_1245

IMG_1253

IMG_1257