Czemu tak bardzo przeszkadza nam szczęście innych?

Tajlandia

Od kilku dni, głównym tematem w internecie jest Conchita Wurst. Austriacki artysta, który wygrał konkurs piosenki Eurowizji. Czytam różne artykuły, wypowiedzi „ekspertów”, komentarze i doszedłem do wniosku, że ludziom strasznie przeszkadza to, że inni chcą być szczęśliwi. Wiecie, że Thomas (czyli Conchita), w finale zdobył 290 punktów, w tym żadnego z Polski? Aż tak bardzo jego „inność” nam przeszkadzała.

Od roku mieszkamy w kraju, w którym widok lady boya czy starszego Pana z młodą Tajką nikogo nie dziwi. Przez ten rok spotkaliśmy masę różnych ludzi, w tym tak zakręconych, że ciężko to opisać. Przez całą tę sytuację z wygraną Conchity, zacząłem się zastanawiać nad wyróżniającymi się ludźmi, których poznaliśmy przez całe nasze życie.

I wiecie co? Wszyscy mają jedną wspólną cechę. Starają się być szczęśliwi. Żyją swoim, a nie cudzym życiem. Ubierają się jak chcą, wyglądają jak chcą i robią rzeczy, które chcą a nie muszą. To prawda, czasami są „inni” niż większość „normalnych” ludzi, ale to nie znaczy, że są nawet w minimalnym stopniu gorsi. Są po prostu szczęśliwi.

Thomas Neuwirth, 25 latek z Austrii, pokonał 27 innych zespołów z całego świata i wygrał 3 dni temu międzynarodowy konkurs muzyczny. A co Ty ostatnio zrobiłeś/aś, aby być szczęśliwszym/ą? 🙂

Cyfrowy nomada. Od prawie 4 lat pracuje zdalnie, z czego ponad połowę tego czasu spędził w podróży. Prowadzi software house Code Apps. Programista PHP współpracujący z wieloma firmami. Miłośnik Azji i ostrego jedzenia.