Czemu mam spakować plecak i pojechać do Tajlandii?

Tajlandia

Jeśli nigdy nie byłeś/aś w Tajlandii lub uważasz, że zwiedzanie z plecakiem nie jest dla Ciebie, a odpocząć można tylko nic nie robiąc na plaży w hotelu, to koniecznie przeczytaj ten wpis. Poniżej prezentujemy 7 powodów, dla których warto przełamać swój strach i zrobić coś, co nazywamy “wyjściem ze swojej strefy komfortu”. Obecnie to hasło jest bardzo nadużywane przez wielu, ale coś w tym jest. Trzeba przełamywać strach, który towarzyszy nam, kiedy robimy coś pierwszy raz.

 

Piękny krajobraz, dostępny na wyciągnięcie ręki

Zatrzymując się w hotelu i udając się tylko na wycieczki, które dany hotel oferuje tracimy możliwość poznania wielu przepięknych miejsc. Zorganizowane wycieczki mają to do siebie, że organizowane są do najpopularniejszych wśród turystów miejsc. W Tajlandii można wypożyczyć skuter już za 10 zł, a rower nawet za 5 zł dziennie. Jeżdżąc tam gdzie chcemy, skręcając w ukryte ścieżki poznamy wiele miejsc, których nie ma w przewodnikach. Miejsc, która są lokalne najbardziej jak tylko się da.

 

IMG_7877

 

Tajska kuchnia, która pobudzi każde zmysły

Tajskie jedzenie jest pyszne. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz próbował słynnego pad thai czy tajskie curry. Mieszkając przez prawie 2 lata w Tajlandii zauważyliśmy ciekawą i jednocześnie smutną rzecz. Wiecie co zamawiają najczęściej turyści w dużych i ładnych hotelach? Pizzę i hamburgery… Nie wiem, czy jest to spowodowane obawą przed nową potrawą czy strachem przed zatruciem, ale nie ma czego się bać. Jedzmy wszystko, co jedzą lokalni mieszkańcy!

My w Tajlandii trzymaliśmy się jednej zasady i nigdy nie wyszliśmy na tym źle. Czym knajpa z jedzeniem wygląda gorzej, tym jedzenie będzie w niej lepsze. Zaufaj Tajom i jadaj tam, gdzie jadają lokalni.

 

Zdjęcie 11.12.2014, 17 53 47

 

Ceny niższe niż nad polskim morzem

Powyższy nagłówek może brzmieć zaskakująco, ale to prawda. Szukając tanich lotów i kwater w Tajlandii można wydać dużo mniej niż wydalibyśmy nad polskim morzem w takim samym czasie. Znalezienie domku przy plaży za 20-50 zł (za domek, nie od osoby) wydaje się niemożliwe, ale to nie jest nic nadzwyczajnego. Tajlandia słynie z backpackerów, więc jest dużo miejsc do spania, które może mają niższy standard, ale za to są bardzo tanie.

 

Targi ze wszystkim, o czym tylko pomyślisz

Na targach w Tajlandii, a tych jest bardzo dużo, można kupić dosłownie wszystko. Od jedzenia, przez tanie ubrania, po własnoręcznie wykonane przedmioty.

Tajskie targi często różnią się od bazarków czy targowisk, które znamy z Polski. Możemy pojechać na jeden z wielu targów, które są na wodzie i kupić owoce bezpośrednio od pani z łódeczki. Jeśli to nie robi na nas wrażenia, na pewno zrobi targ, który jest na torach i zwija się w kilka sekund przed przejazdem pociągu i rozkłada od razu, gdy pociąg już przejedzie.

 

Zdjęcie 11.12.2014, 17 32 11 (3)

 

Zdobędziesz wspaniałych przyjaciół

Jedną z większych korzyści backpackerskiego podróżowania jest to, że poznaje się masę ludzi, którzy są otwarci na świat. Po 5 minutach z dopiero co poznanymi osobami, rozmawiacie jakbyście znali się od urodzenia. Takie znajomości procentują praktycznie od początku i przydają się podczas kolejnych podróży.

Ten punkt jest bardzo ważny jeszcze z dwóch powodów:

  • sami musimy być otwarci, uczymy się, że podejście do nieznajomej osoby i rozpoczecie rozmowy jest czymś naturalnym,
  • nie ma lepszego sposobu na naukę języka angielskiego, niż regularne rozmowy.

 
 
Zdjęcie 11.12.2014, 17 41 21
 
 

Historia i kultura

Tajlandia ma bardzo ciekawą i bogatą kulturę, bardzo odmienną od naszej. Warto zobaczyć to na własne oczy, obejrzeć różne świątynie i poznać podejście Tajów zarówno do religii, jak i do życia. Widok mnichów spacerujących przez małą wysepkę po jedzenie przed wschodem słońca zapamiętasz do końca życia, gwarantujemy!

Co więcej, z buddyzmu możemy wynieść wiele przydatnych i cennych informacji dotyczących podejścia do życia i ustalania priorytetów w naszym życiu tak, abyśmy byli szczęśliwi.

 

DSC02370

 

Imprezy w Tajlandii

Ten punkt nie jest dla każdego, ale warto o tym wspomnieć. Jeśli jedziesz do Azji, aby porządnie się wybawić, Tajlandia jest do tego idealnym miejscem. Impreza w dżungli, na plaży, nad basenem, nad wodospadem, czy znane Full Moon Party, na które raz w miesiącu zjeżdżają się turyści z całego świata. Każdy imprezowicz znajdzie coś dla siebie.

Mała uwaga, o której należy pamiętać będąc na imprezie w Tajlandii. Często przy barze czy na plaży można kupić drinki w wiaderkach. Zawsze zwracajcie uwagę, czy alkohol do drinków nalewany jest na Waszych oczach i czy nalewany jest z zamkniętej butelki. W przeciwnym razie, można dostać najtańszą wódkę niewiadomego pochodzenia, która będzie przelana do butelki po np. Smirnoffie.

 

Zdjęcie 11.12.2014, 17 40 39

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości i właśnie szukacie lotu do Tajlandii! Jeśli jeszcze nie lub macie jakieś pytania, napiszcie do nas na Facebooku lub na adres kontakt@toke.pl. Postaramy się na wszystkie wiadomości odpowiedzieć 🙂

 

Cyfrowy nomada. Od prawie 4 lat pracuje zdalnie, z czego ponad połowę tego czasu spędził w podróży. Prowadzi software house Code Apps. Programista PHP współpracujący z wieloma firmami. Miłośnik Azji i ostrego jedzenia.