5 najpiękniejszych plaż na Koh Samui w Tajlandii

Tajlandia

Wczoraj wróciliśmy z Koh Samui z przedłużoną o 30 dni wizą w paszporcie. Pieczątka jest, zostajemy na Koh Phangan do 8 września. Sama wizyta w biurze imigracyjnym była lekka i przyjemna. Daliśmy wszystkie potrzebne dokumenty, zdjęcie, bahty i po godzinie paszporty były do odbioru. Dzika radość!

Podczas tej krótkiej wycieczki odwiedziliśmy miejsca, które jeszcze 3 miesiące temu były naszą codziennością. Zjedliśmy obiad w naszej ulubionej restauracji The Hut w Bophut (najlepsze jedzenie na całej wyspie!), zajechaliśmy do przedszkola, w którym pracowałam, posiedzieliśmy na plaży, poleniliśmy się. Poczuliśmy się przez chwilę jak prawdziwi turyści. Zdecydowanie warto czasem wyskoczyć po pieczątkę do wizy.

Warto również, będąc na Koh Samui, pojechać na niżej wymienione plaże. Moim zdaniem to 5 najpiękniejszych plaż na całej wyspie. Reszta też jest ładna, ale ta piątka przywołuje wyjątkowo miłe wspomnienia. Kolejność alfabetyczna, bo wszystkie bym dała na 1 miejscu.

1. Bangrak Beach

bangrak

2. Bophut Beach

bophut

bophut beach

3. Chaweng Beach

chaweng

4. Lamai Beach

lamai

5. Maenam Beach

Maenam Beach

Uwielbiam wszystkie i każdą z osobna! A Tobie która podoba się najbardziej?

Jedna uwaga dla miłośników pływania: trzeba mieć oczy szeroko otwarte, żeby nie natknąć się w wodzie na jakąś meduzę. Sporo ich tam pływa.

IMG_2478